הדברה ומזיקים בגינה – מה אפשר לעשות?

הדרך הכי טובה להרחיק סוגים שונים של חרקים היא לשלב בין הדברה עצמית לבין ביקור של בעלי מקצוע. במאמר הבא נסביר על ההבדל בין גינה פרטית וציבורית ונציג את השיטות שבהן אפשר להשיג תוצאות אפקטיביות

כל סוג של גינה דורשת הרחקה של חרקים. החרקים קיימים בכל סוגי הגינות, הם מופיעים לכל אורך השנה והם עלולים לגרום גירודים ופגיעה באיכות החיים. יתרה על כך, יש חרקים מסוכנים שעקיצה שלהם עלולה לגרום תגובה אלרגית גם למבוגרים וגם לילדים. אז אם רוצים מצד אחד ליהנות מיתרונות הגינה והאוויר הפתוח אך מצד שני לשפר את רמת ההגנה העצמית, יש רק דרך אחת לעשות את זה.

 

איך עושים היום הדברה?

הדברה מבוססת כיום על התמודדות מוצלחת עם כל הסוגים השונים של מזיקים או חרקים. בשביל הדברת מזיקים אפקטיבית, בודקים קודם כל באיזה סוג של חרקים מדובר ולאיזה חומרי הדברה הם יגיבו הכי טוב. לאחר מכן, מבצעים הדברה בגינה שתוכל להחזיק מעמד גם אחרי שינויי אקלים או טמפרטורות.

העניין הוא שיש הבדל בין האופן שבו מבצעים הדברת מזיקים בגינה ציבורית לבין הדרך שבה עושים את זה בגינה פרטית. בעוד הדברת מזיקים לגינה פרטית מתבצעת בדרך כלל בשטח קטן, בגינה ציבורית כבר צריכים להתמודד עם שטח גדול ועם סוגים שונים של חרקים.

 

טיפים להדברה עצמית

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לשלב אביזרי הדברה שונים יחד עם כלי עבודה לגינה הפרטית. אם כבר ממילא מחפשים כלים לעבודה בגינה כדי לתחזק אותה באופן עצמאי, אין שום סיבה לוותר על האלמנט של הדברה.

השיטה העצמית של הדברת מזיקים לגינה פרטית מבוססת בעיקר על הרחקה שלהם באמצעות החלפת ושינויי תנאי המחיה. היות ואסור על פי החוק להפעיל חומרי הדברה כימיים ורעילים ללא רישיון מתאים, מה שאנשים פרטיים יכולים וצריכים לעשות זה למנוע את חדירת החרקים לשטח שלהם. לאחר מכן, ניתן לתאם ביקור תקופתי של בעלי מקצוע כדי להמשיך ליהנות מהיתרונות של הדברת מזיקים לגינה פרטית עם אחריות.

 

איזה חלקים בגינה הכי חשוב לטהר?

הדברות בגינות פרטיות או ציבוריות צריכות להתבצע על ידי בעלי מקצוע מוסמכים ומורשים, שמכירים את ההבדלים בין החומרים ושומרים על בטיחות הציבור. כמו כן, לפעמים יש גינות עם מחסנים או חדרים עצמאיים שבהם סוגים שונים של כלי עבודה וגם אותם צריך לטהר ממזיקים. אז בשביל הדברה איכותית כזו, אין מקום לפשרות.

לסיכום, יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי להדביר מזיקים בגינה. ראשית, מפרידים בין גינה פרטית וציבורית. שנית, מתאימים את סוג ההדברה לסוג החרקים. שלישית, משלבים בין הדברה עצמית לבין הזמנת בעלי מקצוע. לבסוף, מוודאים הדברה יסודית ודורשים תקופת אחריות ארוכה.