אף אחד מאיתנו לא אוהב את הרגע בו מקק יוצא מאחת הפינות בבית, או במקרים יותר גרועים – עכבר, או אפילו פשפשים. אלו בדיוק הרגעים בהם יש לקרוא להדברה מקצועית, ולא לנסות להתמודד עם הבעיה לבד. אז איך לדעת שהגיע הזמן לקרוא למדביר, ומה תפקידו?

איך לדעת שהגיע הזמן להזמין מדביר?

כשמדובר במזיקים כמו עכברים או תיקנים, אנשים רבים מעוניינים לטפל בבעיה בעצמכם, באמצעות פתרונות ביתיים כמו 300K, או הנחה של מלכודות עכברים. לעיתים אפשר להתמודד עם הבעיה לבד, אך במידה ואתם רואים שהבעיה חוזרת על עצמה, ואינכם מצליחים למגר אותה בכוחות עצמכם, כדאי להרים טלפון למדביר, שיוכל לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

איך בוחרים מדביר?

שירותי הדברה נפוצים בישראל, בגלל בעיות עם מגוון מזיקים, מחרקים וזוחלים, ועד לעכברים. המדביר ידע איך למגר את התופעה בזמן הקצר ביותר, מבלי לגרום ליותר מדי אי נוחות. לפני שתרימו טלפון לאחד המדבירים שתמצאו באינטרנט, הנה כמה דברים שכדאי שיהיו לכם בראש.

קודם כל – הבריאות

כאשר אנחנו מדברים על הדברה בתוך בית, או במקומות כמו בתי חולים, גן ילדים וכן הלאה, יש לקחת זאת בחשבון כאשר בוחרים מדביר. חומרי ההדברה הם לרוב לא ידידותיים לנשימה, ומומלץ להימנע מהיחשפות אליהם, על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים, נשים בהריון, או חולים. מדביר מקצועי, ידע לבצע את ההתאמות הבטיחותיות הנדרשות, על מנת לצמצמם את הפגיעה, ולהשתמש בכמות החומר המינימלית, כדי לבצע את פעולת ההדברה.

הקפידו להישמע להנחיות המדביר

במידה והמדביר מורה לכם לאוורר את הבית למשך זמן מה, הקפידו לעשות זאת מבלי לעגל פינות. בנוסף, אם עליכם לצאת מהבית למשך זמן מה, או לשים את כל הבגדים והמצעים בארונות כדי שלא יתפסו את הריח – עשו זאת. בסופו של דבר הוראות אלה הן לטובתכם, גם אם הן כרוכות באי נוחות מסוימת. שווה להשקיע את המאמצים כדי לשמור על בריאותכם.

מדביר שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות

המדביר נכנס לביתכם, ובעל גישה לכל הציוד שלכם. בחרו מדביר שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות, כזה שתוכלו לצאת מהבית לזמן הנדרש ולדעת שהכול יהיה בסדר. כך או כך ההמלצה היא לא להשאיר חפצים יקרי ערך גלויים לעין.

ידע והסמכה

לפני שאם מזמינים את המדביר, ודאו שיש בידיו את כל הידע, הכלים המקצועיים, והרישיונות על מנת לבצע את עבודתו בצורה מקצועית. מדביר שיודע מה הוא עושה, יכול לפתור עבורכם את הבעיה בפעם אחת. ניתן לברר האם המדביר משתמש בחומרים ידידותיים לסביבה.

בסופו של דבר

כולנו רוצים בית נקי ממזיקים. כדאי לערוך סקר שוק כדי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר, לקבל שירות מקצועי, במחיר הוגן, בזמן הקצר ביותר, שיותיר אותנו מרוצים.

למידע נוסף  המרכז הישראלי להדברה