הדברה של פשפש המיטה

הדברת פשפש המיטה היא פעולה אשר דורשת ידע רב והבנה מקצועית. אם פעולה ההדברה לא מתבצעת באופן נכון ובצורה יסודית היא עלולה לגרום לנזק קשה מאוד.

הדברת פשפש המיטה (Cimex Lectuiarius) מתחילה קודם כל בהבנה של ובהכרה של סוגי החרקים. לאחר הבנה והכרה של סוג החרק והנזק שהוא יכול לגרום, יש להתאים את סוג הפעולה הנכונה לטיפול ומניעה בפשפש המיטה.

עקיצה של פשפש המיטה

זה מתחיל בעקיצות אותם אתם מגלים ברגע שהתעוררתם בבוקר. הסיבה שאינכם מרגישים את העקיצות במהלך השינה והלילה היא מכיוון ופשפש המיטה מחדיר שני חומרים לגופכם במהלך העקיצה.

החומר הראשון הוא חומר אלחוש בכדי שלא תורגש העקיצה, והחומר השני הוא חומר שמונע קרישת דם, זאת בכדי שהוא יוכל לשאוב את הדם באופן רציף ללא הפרעות.

אבל, לא כל עקיצה היא תמיד עקיצה של פשפש המיטה, ישנם מקרים בהם אנשים נוטים להתבלבל ובכלל מדובר על עקיצות של יתושים. פשפש המיטה הוא מזיק שקשה מאוד להתמודד איתו, אבל למרות הקשיים האלו ישנם דרכים להגיע לתוצאה מושלמת ולכיסוי כל אזורי השטח הנגוע ולהיפטר ממנו אחת ולתמיד.

חייגו אלינו כבר עכשיו לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד

050-763-5319

הדברה פשפש המיטה

איך מדבירים את פשפש המיטה?

את פשפש המיטה מדבירים רק עם חברה מקצועית ומעל הכל עם חברה המחזיקה רישיון הדברה בתוקף.

שימו לב כי לא כל חברת הדברה ולא כל מדביר רשאים לבצע הדברה נגד פשפש המיטה, זאת מכיוון ואין ברשותם את סוג הרישיון המתאים.

הדברת פשפש המיטה כוללת בתוכה מספר שלבים, שלב הניטור וזיהוי, לאחר מכן מבוצעת שאיבה מלאה של ביצי פשפשים ופשפשים חיים. בנוסף מבוצעת עבודה של קיטור יסודי בכדי להיפטר מכל הפשפשים לאחר הקיטור מבוצע שימוש בחומר הדברה ייעודי, ואז שוב מבוצעת שאיבה בכדי לשאוב את פשפשי המיטה שמתו כתוצאה מתהליך ההדברה.

איך מזהים את פשפש המיטה?

לא כל אחד יודע לזהות באופן מידי את פשפש המיטה, וזה בהחלט בסדר, הרי לא כולם מתעסקים בתחום ההדברה. הטרמפיסט שעוקץחשוב מאוד להכיר ולזהות את פשפש המיטה מכיוון והוא יכול לתקוף כל אחד מאיתנו בכל שלב אפילו מקומות שנראים לנו כמקומות נקיים וסטריליים כמו למשל בתי מלון מפוארים שגם בהם תיתכן נגיעות של פשפשי מיטה. (רוצים להכיר את פשפש המיטה קצת יותר, יכולים לקרוא אודותיו באתר ויקיפדיה).

בכדי לזהות אותו, צירפנו לכם כאן תמונה של פשפש המיטה, בה תוכלו לראות כיצד פשפש המיטה נראה.

גודלו של פשפש המיטה הוא בין 5-7 מ"מ ככה שלאחר ארוחה טובה (כלומר לאחר שעקץ בלילה) הוא יכול להגיע גם למידמים מעט יותר גדולים. הצורה של פשפש המיטה היא צורת ביצה והצבע שלו הוא חום בהיר שנוטה מעט לצבע גוון אדום.

ראשית גם אליכם הגיע פשפש המיטה, וזה אמנם מלחי מאוד, אולי זה לא הכי מנחם אתכם, אבל אתם יכולים להיות מעט רגועים ולדעת שפשפש המיטה הוא לא מעביר מחלות בדרך כלל, אך יחד עם זאת העקיצות שלו הן מסוכנות מאוד ומומלץ לטפל ולהדביר באופן מידי.

חומרי הדברה נגד פשפש המיטה

בכדי לזהות את פשפש המיטה ראשית יש למצוא אותו, אבל סביר מאוד שיהיה לכם קשה למצוא את פשפשי המיטה הסיבה לכך היא שפשפש המיטה מסתתר במקומות אליהם הגישה מוגבלת . בשל מבנה גופו השטוח יכול פשפש המיטה להיכנס למקומות צרים ובניהם גם החיבורים של משטח המיטה (רפסודת המיטה), ובשל הגישה החסומה והקשה שאתם לא יכולים לראות אם מסתתרים פשפשי מיטה הופכת את פעולת הניטור לפעולה שדורשת ידע ומקצועיות רבה.

אבל יש פעולות שאתם כן יכולים לעשות וזה זיהוי של ביצי פשפשי המיטה, אמנם מדובר על ביצים ממש קטנות וקשה לראות אותן, אבל במבט יסודי ומקיף תצליחו בקלות לזהות את ביצי פשפש המיטה מהסיבה שכל הביצים נמצאות יחד בתוך מקבץ, הם בצבע לבן פנינה ובצורת כדור.

את ביצי הפשפשים ניתן למצוא בעיקר מתחת למיטה, הם יהיו במקבץ יחד עטופים בתוך סוג של קרום שדומה מעט בצבע שלו לקורי עכביש, בדרך כלל אלו יהיו או מתחת לארון הבגדים שלכם או בצידי הארון ויחד עם זאת ניתן למצוא מספר מקבצים גם מתחת למיטה, ייתכן ויהיו מספר מוקדים שבהם יש מקבצים של ביצי פשפשים.

הדברת פשפש המיטה – איך פשפש המיטה נכנס לבית?

רוצים לדעת איך באמת פשפש המיטה נכנס אליכם לבית? אז התשובה לכך היא פשוטה, מי שהכניס אותו לבית זה אתם.

כן, אנשים רבים לא מאמינים, אבל הגורם העיקרי לכניסה של פשפש המיטה אליכם לבית הוא הכנסה יזומה שלכם את פשפש המיטה ישירות אליכם לבית.

איך זה קורה שאתם אלו שמכניסים את פשפש המיטה לבית?

בתור חברה מקצועית לביצוע הדברת פשפש המיטה נתקלנו במספר גורמים או יותר נכון פעולות שאנשים מבצעים שגורמות לפשפש המיטה להיכנס לבית.

הפעולה העיקרית היא הכנסת חפצים מבחוץ, אנשים רבים מוצאים חפצים וריהוט ברחוב, רואים אותו כריהוט טוב ויעיל עבורם ומכנסים אותו לבית מבלי לדעת שייתכן ומדובר ברהיט שנגוע בפשפש המיטה.

חזרתם מטיול או מהחופשה השנתית שלכם בבית מלון ? גם זאת סיבה שיכולה להכניס אליכם לבית את פשפש המיטה, פשפש המיטה שייתכן ונמצא בבית המלון תפס טרמפ על המזוודה שלכם והגיע יחד איתכם לבית.

אין ברירה – מזמינים הדברה

הבנתם שאין ברירה ואתם חייבים להזמין שירות של הדברת פשפש המיטה בכדי לטפל בבעיה בצורה יסודית ומקצועית.

אבל רגע אחד לפני שאתם מחייגים ואוספים הצעות מחיר עבור מדביר פשפשי מיטה בכדי להזמין שירות של הדברת פשפש המיטה, יש כמה פעולות שגם אתם כבעלי הדירה צריכים להכיר ולבצע ולשתף פעולה זאת בכדי למנוע את התפשטות הפשפשים בכל הדירה וכמובן פעולות שיכולות לסייע לביצוע פעולת ההדברה שתביא לתוצאה הטובה ביותר.

הפעולות אותן אתם צריכים לבצע כחלק מהטיפול בפשפש המיטה:

הדברת פשפש המיטה בירושליםהדברה משולבת – מהם שלבי ההדברה ואיך הם מבוצעים?

התחלתם את התהליך ורוצים לקבל את כל המידע שדרוש לכם לגבי הדברת פשפש המיטה, ואתם שומעים את המונח "הדברה משולבת" הפעם נפרק לכם את זה ונסביר מה זאת הדברה משולבת מהם השלבים ומה התפקיד של כל שלב.

אבל ראשית נסביר כי "הדברה משולבת" קיבלה את השם מכיוון והיא כוללת בתוכה מספר שלבים שנדרשים לצורך הדברה יסודית ומלאה.

שלב ההדברה הפעולה המבוצעת משך זמן העבודה
ניטור וזיהוי מלא של פשפשי המיטה בשלב זה מבצעים ניטור מלא של כל המסתורים בהם נמצאים פשפשי המיטה, זה יכול להיות בקפלים של המזרון, בחיבורי הרפסודה של המיטה, יש מקרים בהם קיימים פשפשי מיטה גם בתוך מסגרות של תמונות ובתוך הארונות ואפילו בתוך המשקוף של דלת החדר והמשקוף של החלון. בנוסף מבוצעת בדיקה מקיפה בעוד מקומות בבית לוודא מעל לכל ספק שפשפש המיטה לא יצא את גבולות החדר הנגוע ואולי מסתתר גם בספות הבית או במקומות אחרים. במקרה ומדובר על הדברת פשפש המיטה במקומות כמו אכסניות ובתי מלון, יש לבדוק ולבצע ניטור בחדרים הסמוכים כי ייתכן וגם הם נדבקו ונפגעו מפשפשי מיטה. פעולה זאת אורכת כ – 40 דקות לחדר אחד ויכולה להיות מעט יותר ארוכה בהתאם לגודל החדר או גודל הדירה אותה יש לבדוק ולזהות היכן מסתתרים פשפשי המיטה.
שימוש בשואב אבק מיד לאחר שבצוע זיהוי של הפשפשים ושל ביצי פשפשים, מתחילים בפעולת שאיבה באמצעות שואב אבק מקצועי ובעל עוצמה חזקה במיוחד, פעולת השימוש בשאוב מבוצעת בכדי להפחית עד כמה שאפשר את כמות פשפשי המיטה, ובנוסף בכדי לשאוב במקומות אליהם קיימת גישה מוגבלת ואיסוף בעיקר של ביצי הפשפשים. פעולה זאת נמשכת בדרך כלל כשעה עד שעה ורבע אבל משך הזמן עלול להשתנות בהתאם לגודל החדר וכמות המקומות הנגועים.
ביצוע קיטור אדים שלב השימוש בקיטור הוא שלב קריטי במיוחד, יש לכוון את הקיטור בצורה ישירה על מקומות הקינון של הפשפשים, באמצעות שימוש בקיטור מקצועי המוציא אדים חמים באופן קבוע ובצורה מהירה ניתן להגיע לתוצאות טובות, כאן מקבלת חשיבות רבה התוצאה של שימוש בכלי עבודה מקצועיים ואיכותיים. פעולה זאת נמשכת לכל הפחות כשעה וחצי ויכולה להגיע גם לשעתיים ויותר שזה תלוי בכמות הרהיטים שאותם צריך להדביר.
שימוש בחומר הדברה ייעודי בשלב זה מבוצעת הדברה יסודית באמצעות ריסוס של חומרי הדברה ייעודים לביצוע הדברת פשפשים מסוג bed bug  כלומר חומרי הדברה ייעודים להדברת פשפש המיטה. כל חומרי ההדברה היעודים אלו חומרי הדברה אשר קיבלו אישור של משרד הבריאות ובעלי תו תקן ISO מחמיר במיוחד בנוסף מבועת שימוש בחומרי הדברה אבקתיים כגון סנטור ורוגל כחומרי הדברה יעילים במיוחד נגד פשפש המיטה. משך הפעולה אורך כ 20-40 דקות אך גם במקרה זה ייתכן ותהיה תוספת זמן בהתאם לגודל החדר וכמות הריהוט אותו יש להדביר.
שאיבה נוספת שאיבה נוספת זאת אמרה לאסוף את פשפשי המיטה שכבר מתו בגלל השימוש בקיטור ובחומר ההדברה, בנוסף שאיבה נוספת זאת נותנת עוד אפקט של עבודה יסודית יותר שמביאה תוצאה הרבה יותר בטוחה ונקייה לאורך זמן. משך פעולה זאת יכול להימשך עד 30 דקות.

מה עושים עם חיות מחמד בבית לפני הדברה של פשפשי המיטה?

במידה ויש לכם חיות מחמד בבית אסור להם לשהות בדירה במשך לילה שלם שלאחר ההדברה, אם אפשר גם שתי לילות ליתר ביטחון יכול בהחלט לשמור על חיות המחמד שלכם.

מחיר הדברת פשפש המיטה

חשבתם שאנחנו נפרדים אחרי ההדברה הראשונה?

אז ממש לא, חברה מקצועית תגיע אליכם כשבועיים לאחר ההדברה הראשונית לביקרות לצורך הוספת חומר הדברה שבו לא מבצעים את ההדברה בפעם הראשונה, בפעם השנייה אנו משתמשים באבקה מיוחדת המיועדת לטיפול בפשפש המיטה. לפני הביקור השני שאורכו מספר דקות בלבד, יש להכין את החדר לוודא שהמיטה רחוקה מהקיר, ובנוסף לוודא אם קיימים עדיין פשפשי מיטה לעדכן אותנו על כך באופן מידי. בכל משך השבועיים שלאחר ההדברה, חשוב מאוד לשמור על סדר וניקיון בבית, שמירה על הניקיון היא קריטית בשבועיים האלו למנוע חזרה של פשפש המיטה.

הדברת פשפש המיטה מחיר – כמה זה יעלה לכם?

מכיוון ובתחום כמו הדברה אין מחירון מדויק שקובע מחירים עבור מדביר פשפשי מיטה ומסדיר אותם, עדיין קיים טווח מחירים ריאלי לביצוע הדברת פשפש המיטה.

אנו מתחייבים לכם כי גם לאחר ביצוע ההדברה הראשונה תראו תוצאות מיידיות וחיסול מלא של פשפש המיטה. עלות ההדברה נעה החל מ 399 ₪ לביצוע הדברה לחדר אחד ויכולה להגיע גם ל 1000 ₪ לחדר אחד שזה תלוי ברמת הנגיעות ועד כמה מיטות יש בכל חדר אותו צריכים להדביר.

הדברת פשפש המיטה – שאלות ותשובות

יש לא מעט שאלות שעולות בכל פעם מהמון לקוחות מבולבלים שיוצרים איתנו קשר, החלטנו להביא לכם כמה תשובות לשאלות העיקריות.

איך פשפש המיטה נראה?

בצורת ביצה, גופו שטוח וצבעו חום בהיר נוטה לאדום, הוא מזכיר מעט גרעיני אבטיח בצורה שלו. לא מחייב שגופו יהיה שטוח, אם פשפש המיטה אחרי ארוחה הגוף שלו יהיה יותר עגול כי הוא מלא באוכל.

איך אתם מדבירים את פשפש המיטה?

כמו שהבנתם תהליך ההדברה הוא מורכב ולא פשוט כלל, בשונה מסוגי הדברה אחרים בהם הריסוס הוא החלק העיקרי, כאן לא רק הריסוס תופס מקום אלא כל שלבי ההדברה בעלי משמעות להצלחת ההדברה.

איפה עוד נמצא פשפש המיטה?

פשפש המיטה לא נמצא רק במיטות, למרות שמו שהוא בדרך כלל מסתתר בגופי מיטה ויוצא לעקוץ בשעות הלילה, פשפש המיטה יכול להימצא בעוד מקומות כמו למשל ספות סלונים ואפילו ראינו אותו מסתתר לא פעם בתוך מסגרות של תמונות ושקעי חשמל.

איך אני יכול לדעת אם יש לי הרבה פשפשים בבית?

האם פשפש מיטה אחד מעיד על עוד רבים אחרים שנמצאים יחד איתו, בדרך כלל כן, ייתכן מאוד וקיימים עוד פשפשי מיטה רבים, אבל אין זה מחייב וייתכן שלא יהיו עוד פשפשי מיטה רבים.

האם פשפש המיטה יכול לטייל בבית לעוד מקומות?

כן, ותופעה זאת בהחלט תופעה שחוזרת על עצמה בהמון מקרים, וזה קורה אם אין לפשפש המיטה מקורות מזון, הוא תמיד בתנועה למצוא מקומות מזון נוספים, גם אם זה אומר לעבור בין חדרים.

יש לכם שאלה נוספת ? רוצים לקבל הצעת מחיר ולהזמין הדברה?

חייגו אלינו נשמח לתת לכם שירות ברמה הגבוה ביותר.

050-763-5319