קמים בבוקר ומגרד לכם בלי הפסקה?

ייתכן שנעקצתם על ידי פשפש המיטה. זו בהחלט מחשבה לא נעימה, לחשוב שיש לנו פשפשים שישנים איתנו מתחת למזרון – אך עקיצת פשפשים מופיעה בלי להזהיר, והיא לעיתים תוצאה של הזנחת ניקיון ותחלופה של סדינים, או חוסר סטריליות בחדר השינה. אז בין אם אתם חוששים להיעקץ, או חוששים כי כבר נעקצתם, כתבנו לכם כאן כמה וכמה דרכי טיפול בעקיצת פשפש המיטה יעילות ביותר שיעזרו לכם לישון בשקט בלילה.

איך פשפש המיטה עוקץ אותנו?

פשפשים לעיתים "מוצאים את ביתם" במזרון חדר השינה שלנו, ויכולים להתמקם שם תקופה ארוכה. אחרי שהם מטילים מאות ביצים, הם בוקעים ומתחילים להתפתח ובסוף מחפשים אחר מזון. אנחנו בתור בני אדם הישנים איתם באותו הבית, משמשים כמזון לכל דבר במקרה הזה. הפשפש עוקץ את גוף האדם על ידי ניקוב העור ומציצת דם, שיכולה לעזור לו לשרוד עוד כמה ימים טובים.

טיפול בעקיצת פשפש המיטה

איך מזהים עקיצות של פשפש המיטה?

התסמינים הבאים יכולים להעיד על כך שעקץ אתכם פשפש המיטה, וחלקם אף מציריכי טיפול מיידי:

הסימנים הללו עלויים להופיע גם מספר דקות לאחר שנעקצתם.

מה הן שיטות הטיפול המומלצות בעקיצה של פשפשים?

קיימות כמה שיטות ביתיות ורפואיות לטיפול בעקיצה של פשפשים:

עקיצת פשפש טיפולים מומלצים

איך מונעים ומתגוננים מראש מהעקיצות?

פשפשים עלולים למצוא את דרכם גם למיטות בחדרי שינה של בתי מלון וצימרים, ואפילו רהיטים ישנים לא נקיים ברחבי הבית.

אין ספק שהדרך הטובה ביותר לטיפול בעקיצת פשפש המיטה היא מניעה של העקיצה מבעוד מועד. שמירה על חדר סטרילי, ניקיון קבוע של רהיטים בחדר השינה, שאיבה של המזרון והחלפה קבועה של מצעים וסדינים תפחית משמעותית את הסיכוי של הפשפש לחיות על המיטה שלכם, ובכך תמנע את העקיצה על גופכם.

כמו כן, גם אם אתם חוששים כי יש לכם פשפשים בחלל החדר ורוצים להמנע מעקיצות, הדרך הטובה ביותר למניעה היא הדברת פשפש המיטה על ידי מדביר מזיקים מוסמך. הדברת מזיקים מצריכה פינוי של החדר ואף כל חלל הבית למספר שעות, אך בהחלט הדרך היעילה ביותר כשזה מגיע לטיפול ומניעה של עקיצות פשפשים.

טיפול בעקיצת פשפש המיטה – לסיכום

עקיצת פשפש המיטה יכולה להיות בהחלט לא נעימה, ולכן רצוי להכיר את דרכי הטיפול במקרים אלו. תמיד כדאי לשאוף למנוע מראש התנחלות של מזיקים ופשפשים בחדרי הבית, אך עם זאת, טיפול בעקיצת פשפש המיטה מיועד לעזור להרגיע תחושות לא נעימות באיזור העקיצה, ויש להתייחס לכך בתור נורת אזהרה ומחוון המעיד על התנחלות פשפשים, וכן כדאי להיות מוכנים מראש ולדעת מה לעשות אם מגלים פשפשים במיטה (טיפול רחב יותר כמו הדברה וניקוי מקיף ויסודי של חלל החדר).