קורס ולימודי הדברת פשפשים

בכדי לבצע הדברת פשפש המיטה יש ראשית לעבור את ההכשרה הבסיסית ורק לאחר תקופה של שנתיים בתחום ההדברה ניתן לגשת ולעשות מבחן ולקבל היתר לביצוע הדברה בשטחים פתוחים, רק מדביר בעל רישיון להדברת שטחים פתוחים יכול לבצע הדברה משולבת נגד פשפש המיטה.

התנאים לקבלת רישיון לביצוע הדברה

בכדי לקבל רישיון הדברה יש לעבור לפני הכל את המבחנים של המשרד להגנת הסביבה.

יש המון חברות שמציעות לכם קורסים והכנה למבחנים, את הרישום לקורס כל אחד יכול לעשות ולהתחיל לעשות קורס, אבל גם תעברו את המבחנים ייתכן מאוד ולא תקבלו את הרישיון הנחשק, אז רגע אחד לפני שנרשמים לקורס אלו הדברים שחייבים לעמוד בהם :

  • מעל גיל 18
  • היעדר רישום פלילי
  • בעל תעודת זהות ואזרחות ישראלית

במקרים של בעלי רישום פלילי ניתן להגיש בקשה מיוחדת ולפנות למשרד להגנת הסביבה, זאת בתנאי והרישום הפלילי הוא ישן, כלומר עברו לפחות 6 שנים מרגע הרישום הפלילי ומאז לא נעשה עוד רישום שיכול לפגוע בתאני לקבלת הרישיון.

מה לומדים בקורס הדברה

במהלך קורס ולימודי הדברת פשפשים לומדים את הדגשים החשובים לביצוע הדברה נכונה ומעל הכל שמירה על הבטיחות במהלך ביצוע ההדברה.

קורס ולימודי הדברת פשפשים

עזרה ראשונה – מכיוון ותחום ההדברה הוא תחום שבו כל מדביר עובד עם חומרים מסוכנים שיכולים לפגוע בבני אדם, הוא נדרש לדעת ולהגיש עזרה ראשונה במידת הצורך.

שימוש והתנהלות עם חומרים מסוכנים – חומרי הדברה הם רעלים בעלי ריכוזים מאוד גבוהים, יש לעבוד איתם בצורה זהירה גם מבחינת השימוש הקבוע וגם מבחינת האחסון של החומרים, כל הדגשים האלו נלמדים ומוסברים בכדי לשמור על המדביר ועל האנשים אליהם הוא מגיע לבצע הדברה.

בטיחות והכרת ציוד העבודה – בתחום ההדברה הבטיחות היא הדבר החשוב ביותר, במהלך הקורס כל מדביר לומד להכיר ולעבוד עם ציוד ההגנה המתאים ושימוש נכון בציוד בכדי למנוע שאיפה של רעלים מסוכנים הנמצאים באוויר בזמן ביצוע ההדברה.

הכרת סוגי המזיקים והתאמת שיטת ההדברה המתאימה – הדברת פשפשים וביניהם גם פשפש המיטה היא הדברה שונה ומורכבת יותר מאשר הדברת תיקנים או נמלים רגילה, יש לבחון את סוג המזיק לזהות אותו ולהתאים את שיטת ההדברה המתאימה והיעילה ביותר בכדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המזיק.

קורס ולימודי הדברת פשפשים מתקיימים בדרך הכוללת גם לימודים תיאורטיים וגם ביצוע פעולות מעשיות, את התרגול מבצעים במהלך הלימודים וכל פעולה כזאת נעשית תחת ביקורת ופיקוח של מדברים מנוסים שנותנים את הדגשים הנכונים לביצוע עבודה נכונה.
רק לאחר סיום ומעבר של המבחנים מטעם משרד הבריאות יכול התלמיד לקבל רישיון של מדביר מוסמך ולבצע הדברות בבתים ולעסוק בתחום.

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קורס הדברה

יש מספר דברים שאלו קובעים את היכולת שלכם להצליח בלימודים, יש המון מכללות המציעות קורסים בתחום, בכדי לבחור את המכללה הנכונה, הבאנו לכם את הדגשים אותם צריכים לבחון שאלו יקלו עליכם ויעזרו לכם לבחור נכון.

מה בודקיםהתרומה להצלחה בקורס
כמות תלמידים בכיתהככל שיש יותר תלמידים באופן טבעי היחס הוא פחות אישי, נסו למצוא מכללה שמתחייבת לכל היותר עד 20 תלמידים בכיתה.
חומר נלמד בקורסאל תזלזלו בחומר שנחשב בעיני רבים למיותר, כל דבר שאתם לומדים הוא ערך מוסף עבורכם, הרבה מכללות חדשות מציעות לכם “קורסים מזורזים” שאותם קורסים משמיטים דברים נחוצים. גם אם המידע הנלמד הוא לא חלק ממבחן ההדברה הוא עדיין רלוונטי וחשוב.
יחס אישי ומענה על שאלותבמכללות גדולות יש המון מרצים שמתחלפים כמעט בכל שיעור, תחלופת המורים יוצרת חזרה מיותרת על החומר וגוררת גם את החוסר ביחס אישי, המורה לא מכיר את התלמידים ואין חיבור אישי.
אחוזי הצלחה בקורסבקשו לראות מהם אחוזי ההצלחה של התלמידים במבחני הסמכה, מכללה מקצועית תעמוד על מעל 95% הצלחה, מתחת לזה לא מומלץ כלל להתקרב לאותה מכללה.
כלים מעשיים לעבודה אחרי הקורסמה קורה ביום שאחרי, הקורס צריך להכין אתכם לעבודה בשטח ולא רק למעבר המבחן, כאן נמדדת האיכות של הקורס.

זמין עכשיו

זמין עכשיו
1
זמין עכשיו
היי שמי אבי
מה סוג ההדברה שאת/ה זקוק/ה ?