אחד הרעלים המסוכנים ביותר לאדם הוא רעל עכברים, הוא מסוכן לא רק לעכברים עצמם אלא גם לחיות המחמד שלכם בבית ובמקרים קיצונים יכול לפגוע גם בילדים.

היום קיימות לא מעט חנויות שמוכרות רעל נגד עכברים בקלות במחיר זול וזאת תוך סיכון חיים ממשי.

אז רגע אחד לפני שאתם מנסים לבצע באופן עצמאי הדברת עכברים בבית ורוכשים רעל עכברים, חשוב מאוד להכיר ולהבין את הסיכונים שיש בביצוע הדברות כאלו מורכבות באופן עצמאי.

היום כל אחד יכול להיכנס לחנויות שהן לא חנויות המוכרות ציוד וחומרי הדברה וכל מיני טמבוריות למיניהן ולבקש רעל עכברים ולכות ולקבל חומר רעיל ומסוכן מאוד, גם אם תייצנו שקיימים ילדים בבית יסבירו לכם באדיבות גם איך להציב את הרעל בסמוך למוצרי מזון שכל ילד יכול להגיע אליהם, מהסיבה שיש להציב את הרעל במקום שגם יהיה נגיש לעכברים.

לכן, אם אתם רוצים לנסות ולהתמודד לבד עם עכברים, חשוב לנו לציין שלא כדאי בכלל להשתמש ברעל עכברים, נסו פשוט לרכוש מלכודת עכברים להציב אותה במקום הנכון והמיועד לה וככה תצילחו להתמודד עם העכברים, ההמלצה שלנו היא להשתמש במלכודות עכברים הומאניות דוגמת כלובים, או מלכודות של תחנות האכלה, גם הדברה אלקטרונית יכולה להיות פתרון מעולה לבעיית העכברים, אבל אם אתם לא רוצים לנסות לבד להתמודד עם העכברים, פשוט מאוד חייגו אלינו ונשמח לתת לכם שירות.

רעל עכברים – גורם למוות

שוב חשוב לציין ששימוש ברעל עכברים יכול לגרום למוות, אנו כלל לא ממליצים לכם לנסות ולעשות שימוש בכל סוג של רעל, שימוש ברעל נגד עכברים נפוץ בעיקר בשטחים חקלאיים שהם רחוקים מאוד מקרבת בני אדם, גם בשטחים החקלאיים הפיזור של הרעל נעשה תוך שמירה ובקרה מאוד קפדנית של צוות הדברה מקצועי.

מה הרעל עושה לעכבר ?

רוב הרעלים נגד עכברים אלו רעלים שלא פועלים באופן מייד, אלו נקראים גם "רעלי טיימר" מכיוון והם רעלים שחודרים אל העכבר ברך אכילה, נכנסים לגוף ולקיבה ואז מתחיל הרעל להרוג את העכבר.
בנוסף מכיוון והמוות של העכבר הוא לא מיידי העכבר מת בייסורים, במקרים מסוימיים יש רעלים שמשך המוות של העכבר הוא יותר מ – 10 דקות שאלו ייסורים קשים מאוד עבור העכבר.

מכיוון והרעל לא פועל באופן מיידי, העכבר נכנס לכל מיני מקומות מסתור ושם הוא מת, יש גם לדאוג ולהוציא את הפגר של העכבר מאותו מקום, יש מקרים קיצונים שמצריכים פירוק של ארונות ושבירת קירות גבס בשביל להגיע ולהיפטר מפגר העכבר שמפיץ בכל הבית ריח צחנה שקשה מאוד להתמודד איתה.

דרך נוספת של רעל עכברים היא רעל דרך נשימה, ישנם דרכים של פיזור רעלים באמצעות עשן או באמצעות אדים, שאלו חודרים לדרכי הנשימה של העכבר, מדובר על רעלים כל כך חזקים שהם חודרים אפילו קלפית ביצה של העכבר שאפילו עדיין לא בקע ממנה, במקרים כאלו חובה על עבודה בשטח סגור ושמירה שלא תהיה זליגה גם לא הקטנה ביותר של הרעל מאותו מקום, השם השני של סוג ההדברה הזה הוא "הדברה באיוד" וסוג הדברה זה מחייב רישיון הדברה מיוחד ומחמיר מאוד, סוג הדברה זה לא מומלץ ועדיף להימנע ממנו ולהשתמש בשיטות מסורתיות כמו הצבת מלכודת עכברים שתתן לכם פתרון מעולה.

המאמר נכתב על ידי מכסחי הפשפשים החברה המובילה בישראל לבציע הדברת פשפש המיטה וכל סוגי המזיקים.

לוכד עכברים