שיטות להדברת עכברים

כשזה מגיע להדברת עכברים, יש כמה שיטות בהם נהוג להשתמש, הפעם נפרט לכם על השיטות היעילות ביותר (וגם על כאלו שהן קצת פחות יעילות) ועל הדרכים המהירות והנכונות ביותר להתמודד עם בעיית העכברים.

אבל רגע לפני לפני שמדבירים עכברים, צריכים לקחת כמה דברים בחשבון, קודם כל יש לוודא כי באמת קיימת בעיית עכברים, לדעת לזהות ולנטר את העכברים, את מקום המסתור שלהם ומעבר לביצוע ההדברה יש לחסום את פתחי הכניסה של העכברים בכדי למנוע חזרה שלהם לשטח.

מלכודת עכברים

אחת השיטות הנפוצות ביותר להתמודד עם עכברים היא פשוט להציב מלכודת עכברים בבית, אבל גם הצבת מלכודת כזאת צריכה להיות בדרך נכונה, זה לא רק לבוא ולשים מלכודת ולחשוב שבתוך כמה דקות העכבר יכנס למלכודת וסיימתם איתו את הסאגה, להיפך הצבה של מלכודת עכברים צריכה להיות בדרך נכונה, להתאים למקום ולתנאי השטח וצריך להציב את המלכודת במסלול שהעכבר הולך בו, או בסמוך למאגרי המזון שלו שאליהם הוא יחזור בכל פעם.

אם בחרתם להציב מלכודת עכברים, חשוב מאוד להשתמש בפיתיון הטוב ביותר שהוא חמאת בוטנים, או בוטן מצופה בחמאת בוטנים, יחד עם זאת חשוב לבחור במלכודת שלא גורמת נזק לעכבר, עדיף לא מלכודות דבק או קפיץ שהורגות את העכבר.

שימוש ברעלים נגד עכברים

אחת השיטות שהייתה מקובלת יותר מכולן עד היום לביצוע הדברת עכברים היא שימוש ברעל נגד עכברים, שיטה זאת קיבלה תפנית מאוד גדולה בשנים האחרונות, ויש לכך לא מעט סיבות, הסיבה הראשונה היא שמדובר ברעלים מסוכנים שפוגעים לא רק בעכברים אלא יכולים לפגוע גם בחיות מחמד אחרות שנמצאות בסיסבה.

בנוסף, שיטת הדברת עכברים באמצעות רעלים לא עדיפה מהסיבה שברגע שהעכבר אוכל מהרעל, הוא בדרך יברח למקום מסתור, הוא יכול למות במקום מסתור שמאוד קשה להגיע אליו ובשביל לפנות את פגר העכבר צריך לפעמים לשבור קירות ונגרמים נזקים שמביאים איתם עלויות מאוד גבוהות.

לכידה פיזית של העכבר

השיטה שאנחנו בחרבת מכסחי הפשפשים הכי אוהבים, היא כמובן לכידה פיזית של העכבר, שיטה הכי טובה והכי יעילה, כזאת שבאמת עובדת כי אתה רואה את העכבר ביידים שלך ואת היודע שאתה תפסת אותו ומסלק אותו מהבית אל השטח הפתוח.

ברגע שמבצעים לכידה פיזית של העכבר, קודם כל זאת הדרך המהירה ביותר, אבל היא מצריכה מדיירי הבית לדעת לזהות את העכבר, כלומר לראות אותו פיזית בוודאת בעניים שלהם, אם לא ראו את העכבר ורק חושבים שיש להם עכבר בבית זאת תהיה בעיה להתחיל לחפש את המסתור של העכבר בתוך הבית.

מתי כן אפשר לבצע לכידה פיזית של העכבר : ברגע שרואים אותו, ויודעים לאן לגשת, בגלל זה ברגע שמזמינים הדברת עכברים, אנחנו עושים את כל המאמצים להגיע כמה שיותר מהר ומבקשים מבעלי הדירה לנסות ולשמור על קשר עין שנוכל להגיע ושהעכבר לא ימלט למקום מסתור אחר.

לסיכום :

יש לא מעט דרכים להדביר עכברים, תמיד כדאי לבחור בדרך כזאת שלא תגרום נזק לעכבר ותהרוג אותו.

המאמר נכתב ע”י המומחים מספר אחד בארץ בתחום ההדברה : מכסחי הפשפשים חברת ההדברה המובילה בישראל.

הדברת עכברים

זמין עכשיו

זמין עכשיו
1
זמין עכשיו
היי שמי אבי
מה סוג ההדברה שאת/ה זקוק/ה ?